poniedziałek, 18 października 2010

In vitro

13 komentarzy:

 1. Ale czy nie sądzisz że każdy ma prawo być szczęśliwy? że to indywidualna sprawa?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że każdy ma prawo być szczęśliwy. Uważam również, że embrion jest człowiekem i ma dusze...

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprotechnologia tak! In vitro nie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że o kwestii sumienia możemy dyskutować dopiero wtedy, gdy będziemy mieć wybór. W tej chwili wyboru metody nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. mój wybór jest prosty i głos w sprawie in vitro również...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy obrazek. Może dawać dużo do myślenia. Pozdrawiam serdecznie, z Bogiem! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. skoro Wy jesteście na nie, nie każcie innym być nieszczęśliwym ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. TO jest tak... jak ktoś jest przeciw in vitro to chce unieszczęśliwiać innych, jak jest przeciw paradom homoseksualistów to jest nietolerancyjny, jak przeciw aborcji to wtrąca się w niezależne wybory kobiet... hmmmmm... to ciekawe ;-) Rozumiem,że zwolennicy w/w "sprzeciwów" są obrońcami wolności tak? Bronią mój chrześcijański od 1000 lat Kraj przed nawiedzonymi katolikami - takimi jak ja tak? No cóż... człowiek uczy się całę życie...

  OdpowiedzUsuń
 9. w tej tysiącletniej tradycji chrześcijańskiej wykształciły się też inne poglądy i nurty, które w państwie demokartycznym MAJĄ prawo bytu, więc dlaczego chrześcijanie mają ich nie tolerować? Jeśli nie chcą- niech nie nie tolerują, ale niech nie każą innym dostosowywać się do nich. Amen :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No właśnie moja droga... przeczytaj definicję DEMOKRACJI ;-)W końcu interesujesz się polityką prawda? TsJ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. ha! I myślisz, że gdyby Kościół nie zmanipulował procesu myślenia niektórych ludzi to miałby taką oczywistą większość? Szczerze wątpię ;) A demokracja to taki ustrój, w którym wola większości jest uznawana za powszechnie obowiązującą przy jednoczesnej ochronie praw mniejszości. Bardzo podobało mi się wystąpienie Marka Balickiego podczas debaty nad projektami ustaw dt. in vitro: gdyby większość w Sejmie zdobyli Świadkowie Jehowy to powinniśmy zabronić transfuzji krwi?

  OdpowiedzUsuń
 12. ja myślę, że embrion jest człowiekiem. Myślę również, że jeżeli w Sejmie większość zdobyliby ludzie o poglądach pana Balickiego to Kościół niczego by już nie "zmanipulował"... nadchodzą wybory... głosuj! Apropos wystapień, to mi podobało się bardzo wystąpienie biskupa Nycza ale On z tego co pamiętam nie wspominał o świadkach Jehowy... hmmmmm... widocznie miał inne posługiwał się bardziej racjonalnymi argumentami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nauczmy się szanować godność kazdego człowieka, bez względu na wiek i na inne rzeczy.
  To, co się dzieje z embrionami, woła o pomstę do nieba. I dla tego popieram Kościół w walce o poszanowanie życia każdego człowieka (w tym również zasadę odmowy rozgrzeszenia przy in vitro), jak również działalność Inicjatywy Obywatelskiej "Contra In Vitro", zmierzającą do zaostrzenia kar za zbrodnię in vitro.
  Mam nadzieję, że po powrocie PiS do władzy sprawa ta zostanie ostatecznie i jednoznacznie rozwiązana,

  OdpowiedzUsuń