piątek, 8 października 2010

Ludzie listy piszcie :)

Od 9 do 15 października 2010 roku, obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. W tym roku to święto może być jeszcze czymś więcej - okazją do pomocy chorym dzieciom.


Początki tego nietypowego święta sięgają 1953 roku. Ustanowiony z myślą o pokoju na świecie, dzisiaj jest przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania listów.

TydzieńPisaniaListów.pl to społeczna inicjatywa, która zachęca internautów do pisania listów do chorych dzieci, właśnie przez te 7 dni. Akcja jest otwarta i każdy może wziąć w niej udział. Na stronie "Tygodnia" znajdują się odnośniki do profili chorych dzieci, zawierające ich adresy pocztowe.

Dodatkowo, uczniowie oraz nauczyciele mogą zorganizować akcję pisania listów w ramach zajęć szkolnych. To bardzo proste, a dotychczas zdecydowało się na to już kilkaset szkół. Organizatorzy serdecznie zapraszają do aktywnego uczestnictwa w Tygodniu, którego świętowanie jest równoczesnie okazją do uszczęśliwienia chorych dzieci.

Tydzien Pisania Listow.Podpisuję się pod tą akcją obiema RENCAMY ;-)

 
prowodyrem mojej akcji jest RYBIOOKA ;-)

4 komentarze:

 1. Wszak to przyjemność był niezmierna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna akcja(odnośnie Twojego komentarza, matką Teresą raczej nie będę, dużo mi brakuje, m.in. wytrwałości, cierpliwości, a przede wszystkim wiary, heh aczkolwiek staram się..)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkim nam brakuje wytrwałości, cierpliwości, wiary, pokory... najwazniejsze są intencje bo Bóg przecież kocha nas takimi jacy jesteśmy ;-) Głowa do góry i do przodu ;-) TsJ;-)

  OdpowiedzUsuń