niedziela, 28 października 2012

Co 3 minuty... śmierć!
Znajomi, z którymi rozmawiałem niedawno, nie chcieli wierzyć, że krew chrześcijan leje się strumieniami. Słowo „prześladowanie” kojarzyło im się z lekturą „Quo Vadis” i rzymskimi arenami. O przelewających niemal każdego dnia krew chrześcijan milczą portale internetowe i telewizyjne programy. Jednym z elementów przygotowania  Kościoła do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 było uaktualnienie martyrologium rzymskiego. Okazało się, że jedynie w XX wieku za Chrystusa oddało życie więcej chrześcijan niż w ciągu wcześniejszych dziewiętnastu stuleci razem wziętych! Ich liczbę oszacowano na 27 milionów, co stanowi dwie trzecie całego martyrologium dwóch tysiącleci chrześcijaństwa. Najnowszy raport „Kirche  in Not” budzi z letargu. Wynika z niego jasno, że każdego roku oddaje życie za wiarę 170 tyś. Wyznawców Chrystusa, a co trzy minuty powinniśmy wyszeptać: „Wieczny odpoczynek…”.

Źródło: Gość Niedzielny, nr 43, paź. 2012 autor: Marcin Jakimowicz


4 komentarze:

 1. Masz rację, żyjemy sobie w takiej spokojnej Polsce, gdzie jedyne prześladowanie religijne kojarzy się z telewizją Trwam i nie mamy pojęcia że ludzie gdzieś tam na świecie naprawdę oddają życie za wiarę. Cóż brak świadomości, brak mówienia o tym, smutne

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda. I mnie również to irytuje, a przecież co się dzieje w Syrii aktualnie? Co się dzieje z chrześcijanami w niektórych państwach Afryki? A co z tymi w Indiach? Być może w interesie światowej polityki jest przemilczanie tej sprawy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na mojego bloga o tematyce ewangelizacyjno - apologetycznej.

  www.panciepotrzebuje.blogspot.com

  Strona o ewangelizacji, nawróceniu, nowym życiu w Jezusie Chrystusie.

  Jak czynić dobro, a unikać zła?
  Dlaczego warto być dobrym człowiekiem?
  Niepojęta miłość Boża.
  Skąd wiemy, że Bóg jest?
  Czy można rozmawiać z Bogiem, którego nie widzimy?
  Jak świadczyć o Bogu?

  Te i wiele innych ciekawych tematów, filmów i świadectw znajdziesz na tym blogu. Tutaj możesz posłuchać także piosenek i pieśni religijnych. Jeśli masz taką wolę - proszę udostępnij, przekaż dalej, zamieść link na swojej stronie, kliknij "lubię to".
  STRONA NIE TYLKO DLA WIERZĄCYCH.

  Dariusz

  OdpowiedzUsuń
 4. To luźne skojarzenie, ale wraz z rokiem wiary jakoś jeszcze częściej słyszy się o tym wszystkim. Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek komentarz na zabicie człowieka - setki niewinnych ludzi, podczas gdy rzecze morderców, gwałcicieli, lub matek upuszczających swoich dzieci na podłogę 'przypadkiem' - mają życie milion razy bardziej dostatnie.
  Taki już jest ten chory świat.

  OdpowiedzUsuń